Rotaya Git
Rota Oluştur
Başlangıç
Bitiş

Oğuz Yenihayat'ın Lezzet Haritası, şehirlerin bilinmesi gereken, değerlerine sahip çıkan yeme-içme-alışveriş duraklarının yanı sıra araç ile seyahat edenlerin "Yol üstünde nerede, ne yemeliyim" sorularına cevap veren bir platformdur. Haritada yer alan noktaların büyük çoğunluğu yerel rehberlerle keşfedilmiş ya da o şehirde yaşayanların önerisiyle oluşmuştur.

 

Merhaba ben Oğuz,

Benim için bir merak ve heves olarak başlayan spor, yazmak ve yemek zamanla tutkulu bir yolculuğa dönüştü ve bu yolculukta kurduğum hayalleri teker teker gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaya devam ediyorum. Çocuklukta basketbola yönelik hevesim giderek büyüdü ve profesyonel seviyede basketbol oynadım. Gazeteciliğe yönelik büyük ilgim sonucunda başladığım yolculukta ise, 10 yıl çeşitli mecralarda (internet, gazete, dergi, televizyon) muhabir, editör (haber-program) olarak görev aldım. Ve en büyük tutkum olan yemek ve seyahat… Başlı başına bir macera olan bu yolculukta ise Türkiye'nin 60'dan fazla şehrini, yüzlerce köyünü gezerek notlarımı takipçilerimle, okuyucularımla paylaştım.
 
Üreticiye, şehrine değer katana ulaşmayı ve dokunmayı seviyorum. Onları keşfetmek, yazmak ve paylaşmak hayatımın öncelikleri arasında yer alıyor. Bu projenin ortaya çıkmasının sebebi ise Instagram üzerinden aldığım "İzmir'de ne yiyeceğim, İstanbul'dan Bodrum'a giderken nerede durmalıyım, Rize'de pide nerede yenir, Van'da kahvaltı için nereyi tavsiye edersiniz, Hatay'da nerede künefe yerim" gibi soruların giderek artması. Tüm seyahat notlarımı toplayabileceğim, kolay ulaşılabilen ve bilgi kirliliğinin önüne geçebileceğim bir platform yaratmak istiyordum. Yaklaşık 2 yıldır hayalini kurduğum ve üzerinde çalıştığım bu haritanın merak edilen tüm sorulara yanıt vereceğini düşünüyorum. Sizlerden gelecek her türlü soru, öneri ve eleştirilere her zaman açığım. Bu proje ile yeni bir yolculuğa çıkıyorum. Lezzet yolculuğumuzda oluşturacağımız haritada sizlerin de katkısı çok önemli. "Hayalim" dediğim bu yolculuğun sizlerin de katkılarıyla daha da gelişeceğini ve yemek severler için lezzetli bir harita olacağının düşünüyorum. 

Yolculuklarınıza “lezzet” katmak dileğiyle...

...
Her zaman
Haberdar Olun!

Mail bültenimize üye olun, güncellemelerden ve diğer şeylerden haberdar olun.

...